Şimdi Çalan Radyo Radyo Alaturka www.radyodinleten.com

Radyo Alaturka

Radyo ALATURKA, Türk Kültürüne ve öz müziğimize sadık kalarak geniş kitlelere Türk Sanat Müziğimizi sevdirmeyi amaçlamıştır. Alışılagelmişin dışında gençlere de yaptığı kaliteli yayınlarla, Türk Müziği’ni sevdirmiştir. Türkiye’de Türk Sanat Müziği formatında yayın yapan sayılı radyolardan olan Radyo Alaturka, 16 Mayıs 2006 yılında kurulmuş ve günümüze kadar canlı yayın akışını, formatını bozmadan gelmiş bir radyodur. Türk Sanat Müziği, Klasik Türk Müzikleri dalında yayınlar yapıp, dinledikçe kendinizi hissedeceğiniz, en kaliteli yayınlara ortak olacağınız radyolardan birisidir.

Canlı Canlı Musiki, Deva ile Sağlık, Anadolu Rüzgarı, Seyr-i İstanbul, Sihirli Sandık, Erdem Özgen’le İstekleriniz, Gönülden Nağmeler, Zamansız Şarkılar, Bir Sevdadır Şarkılar ve Şehrin Işıkları isimlerini taşıyan, Türk Sanat Müziğinden örneklere ulaşacağınız gibi, keyifli sohbetler ve bilgi içeren yapılara da ulaşacağınız eşsiz bir tasarıma sahiptir. Bu programlarla istediğiniz gibi kafanızı dinleyebilir, keyifli zamanlar geçirip; kültürümüzden parçalara ulaşabilirsiniz.

radyo alaturka

‘Geçmişten Günümüze En Sevdiğiniz Parçalar’ sloganıyla başladığı yayın hayatına, sloganını değiştirmeden devam ettiği gibi, birbirinden özel radyo yayıncıları ve huzur veren programlarla da süslemektedir. İstanbul merkezli olmasıyla birlikte, İstanbul’dan Radyo Alaturka dinlemek isteyenler için karasal yayının mevcut olduğu ve 91.0 frekansı üzerinden ulaşılabilirliği mevcut olan Radyo Alaturka FM, Alaturka anlamında tamamen doyurucu bir yapı ve mükemmel bir yayıncılık anlayışı benimsemiştir. Her zaman Türk Sanat Müziğini yaşatmak ve korumak için adım atan bir radyo platformu olarak karşımıza çıkan ve 10 yılı aşkın bir süredir bu duruşunu asla bozmayıp, amacından vazgeçmeyen harika bir TSM radyosudur. Türk Müziği yayını yapan sayılı radyolardan birisi olması, onu farklı kılan ve farklı bir kitleye ulaşmasını sağlayan esas nedenlerden birisi olarak gösterilmektedir.

Ayrıca yayıncı kadrosu olarak da geniş ve kaliteli bir yapıya sahiptir. Seçil Süslü, Tuğba Saraçlar, Akın Altıntaş, Aşkın Tuna, Gürsel Yeğenoğlu ve Kübra Kaçmaz gibi birbirinden değerli yayıncılarıyla da programlara can vermeyi planlamaktadır. Değişik tarzda müzikler yerine, Türk kültürüne tam olarak odaklanıp, gerçek manada kaliteli yayıncılık yapmayı hedefleyen yapısından asla taviz vermeyen, hiçbir koşulda sorunlarla karşılaşmayacağınız ve amacınıza en iyi şekilde ulaşacağınız Radyo Alaturka, her anlamda mükemmeli sunmaktadır.

Web üzerinden canlı yayınlarına erişebileceğiniz ve kolaylıkla dinleyebileceğiniz 91.0 frekansını Radyo Alaturka mobil dinle içeriği ile internet sitemizde cep telefonlarınız ile canlı takip edebilirsiniz. Farklı anlamda Türkiye çapında ses yarışmalarına konu olan canlı Radyo Alaturka, bu yarışma hakkındaki bilgilerini, programcı ve programlar bölümüyle birlikte, Twitter üzerinden mesajlarınızı da aynı şekilde dinleyicilerine sunmaktadır. Birbirinden kaliteli yayıncıları ve teknik olarak mükemmel bir alt yapıdan sunulan yayınların gerçek anlamda çeşitli ve farklı olması; dinleyenleri asla sıkmadan ve üzmeden yayın yapmaya devam edilmesini sağlıyor. Pop müzikten, slow müzikten biraz uzaklaşıp, gerçek anlamda Türk kültürünü insanlara aşılamayı amaç edinmiş bir radyoya erişmek istediğiniz her an sizlere kapısı açık olan bu frekans, web ve karasal yayın avantajlarıyla dinleyicilere hitap etmektedir. Sizlerde en doğru adresi bulduğunuz gibi, Türk Sanat Müziği anlamındaki örneklere en kolay biçimde erişmenin rahatlığını Radyo Alaturka dinleyerek keşfedebilirsiniz.

Amacımız, yaşayan sanatçılara sahip çıkmak ve onlara hakettikleri değeri, gerek yaptığımız programlarla gerekse çaldığımız eserlerle vermektir.
Tüm Türk Sanat Müziği konserlerinin destekçisi olarak yayınlarımıza devam ederken kendi öz müziğimizi yaşatmaya, müzik tarzımız ile her kesimden insana hitab etmeye çalışıyoruz. Türk Müziği’mizin en sevilen sanatçılarının radyomuzu ziyaretleri ve olumlu görüşleri ile her geçen gün dinleyici kitlemizi artırmayı hedefliyoruz.

91.0 Radyo Alaturka 7/24 Türk Sanat Müziği şarkılarının yayınlandığı seçkin bir TSM radyosudur. Gerçek aşkı, saf sevgiyi en derin biçimde ifade eden şarkılarımız radyomuz için vazgeçilmezdir..
Herkesin hayatından en az bir tane, bir Türk Müziği şarkısı geçmiştir.. Dinlediğiniz müzik türü ne olursa olsun, mutlaka Türk Sanat Müziği’nde buluşulan ortak bir şarkı vardır..

91.0 Radyo Alaturka frekansında 50,60,70 ve 80’li yıllara damgasını vurmuş, herkesin bildiği ve severek eşlik ettiği şarkılara 24 saat rastlamanız mümkündür.
Hayatın zorluklarından, yaşamın stresinden sıkıntılarından bir an için sıyrılıp ruhunuzu dinlendirmek, yüreğinizi ferahlatmak isterseniz biz buradayız…Ve siz neredeyseniz biz oradayız…

Radyo Alaturka istek göndermek için;

SMS için ALATURKA yazıp boşluk bırakarak mesajınızı yazın ve 3969’a gönderin

E-posta için info@radyoalaturka.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Telefon: 0 216 559 00 10

İLLERE GÖRE RADYOLAR